Ню Йорк Рейнджърс го направи отново - 6:2 срещу Тампа Бей на старта на серията от Финалите на Изток в Националната хокейна лига.

Само преди 2 дни Рейнджърите победиха със същия резултат Каролина в последния двубой от полуфиналната серия, за да я спечелят с 4-3. Сега бе ред на Тампа, а вие гледахте шоуто по MAX Sport 2 HD.

Филип Чайтил вкара два пъти, Артьом Панарин, Франк Ватрано, Крис Крайдър и Мики Зибанеджад добавиха останалите попадения. Големите щети бяха нанесени във втората и третата третини, след като първата бе напълно равностойна и завърши 1:1.

Игор Шестьоркин също бе отличен на вратата на Рейнджърс с 39 спасявания, допринасяйки сериозно за победата, която отговаря и на името му (на руски - шестьорка е шестица).

Срещата завърши със зрелищно сбиване, в което участваха един куп играчи, и то по-малко от 2 минути преди края. Цели 11 бяха наказани за по 2 минути и на практика се отправиха към съблекалните. Враждата между тези два тима си тлее още от минали сезони и не бе изненада, че те "си го изкараха" на леда още в първия двубой от серията, която обещава да е дълга.

Вторият мач отново е в Ню Йорк, а тази нощ продължава серията на Запад, където Колорадо води с 1-0 срещу Едмънтън. Вторият двубой е от 03:00 ч в петък сутринта и ще го гледате пак по MAX Sport 2 HD.