Питсбърг Пенгуинс разгроми Колорадо Аваланш у дома с 4:0 в среща от редовния сезон на Националната хокейна лига, която можехте да гледате пряко по MAX Sport 2 HD.

По този начин бе прекъсната серията на отбора на руския вратар с български корени Александър Георгиев. Шампионът от 2022-а Колорадо беше в серия от 15 поредни победи като гост в лигата.

Последната им загуба в тези двубои бе на 4 март от Далас Старс, като оттогава те подобриха рекорда на Бъфало Сейбърс от 14 поредни победи като гост, постигнат през 2006 година.

Александър Георгиев беше сменен в третата четвърт в Питсбърг, след като направи 20 спасявания при 24 удара.

Райли Смит вкара първите два гола за "пингвините" в първата четвърт, а във втората Ларс Елер направи 3:0. Звездата Сидни Кросби оформи крайния резултат в последната четвърт.

Така Питсбърг завоюва трета победа в седем мача и е 14-и в Източната конференция с шест точки. Колорадо е лидер в Централната дивизия и втори в Западната конференция с актив от 12 точки и само една загуба до момента. Единственият отбор с по-добър актив в конференцията е шампионът Вегас Голдън Найтс с 14 точки.