Питсбърг Пенгуинс победи Детройт Ред Уингс като домакин с 6:5 след продължение в епичен мач от редовния сезон на Националната хокейна лига. Гледахте го пряко по MAX Sport 2 HD.

Мачът беше изключително важен и за двата отбора в битката им да попаднат в плейофите, като и за "пингвините", и за "червените крила" остават само три мача до края на сезона.

С този успех Питсбърг изпревари своя съперник в класирането в Източната конференция и е осми с 86 токи. В столичната дивизия хората на Майк Съливан вече са четвърти пред Вашингтон Кепитълс и Филаделфия Флайърс, но разликите са много малки.

Детройт вече е девети на Изток с 85, а в дивизията си е пети, вече на цели 11 точки от четвъртия Тампа Бей Лайтнинг.

В първата третина Питсбърг на два пъти повеждаше чрез голове на Дрю О'Конър и Крис Летанг, но Детройт изравняваше чрез Лукас Реймънд.

Втората третина започна с голове на Сидни Кросби и Брайън Ръст за домакините, а в края й гостите се разписаха за 3:4 чрез Джеф Петри.

В началото на последната третина Джеф Картът вкара за "пингвините" при числен пасив и те поведоха с 5:3. После обаче Детройт изравни чрез Дилан Ларкинг и Реймънд, който оформи своя хеттрик.

В продължението Питсбърг отмъкна втората точка в мача чрез гол на Ерик Карлсон.