Флорида Пантърс победи Ню Йорк Айлендърс като гост с 3:2 след продължение в редовния сезон на Националната хокейна лига. Мачът гледахте пряко по MAX Sport 2 HD.

Това беше четвърти пореден успех за "пантерите" и втори последователен с овъртайм, след като това се случи и срещу Питсбърг Пенгуинс със същия резултат.

Сам Рейнхарт продължи точковата си серия на 13 поредни мача, като откри резултата за гостите в средата на втората третина. Още в нея обаче Ню Йорк изравни с попадение на Симон Холстрьом.

В третата Матю Ткачук при числено предимство даде пак аванс на Флорида, но малко преди края се стигна до второ изравняване чрез гол на Кайл Палмиери.

В продължението Флорида се нуждаеше от две минути, за да вкара победно попадение, а негов автор бе Оливър Екман-Ларсон.

Така "пантерите" събраха актив от 66 точки и са втори в Източната конференция, на пет точки зад Бостън Бруинс. Ню Йорк е девети в таблицата с 52 и четвърти в столичната дивизия. Засега изостава с четири точки от мястото, което дава право на участие в плейофите.