Никита Кучеров поведе в реализаторската класация в Националната хокейна лига, след като отчая шампионите от Вегас. Неговият Тампа Бей победи Голдън Найтс с 5:3, а руската звезда бе замесен в четири от головете за Лайтнинг в мач, който гледахте пряко по MAX Sport 2 HD.

Кучеров записа три асистенции, както и попадението за крайния резултат 5:3. Така той вече има 118 точки от началото на сезона, като е отбелязал 41 гола и е асистирал за други 77.

Това е седмият случай през сезона, в който той стига до поне 4 точки в един мач.

Победата за Тампа Бей бе четвърта поредна, като сериозна заслуга имаше и Брейдън Пойнт, реализирал два гола в последната третина.

Гостите поведоха с 2:1 още след първите 20 минути, Брет Хоудън изравни за Голдън Найтс във втория период, но още три гола на Лайтнинг окончателно убиха интрига в заключителната част.