Колорадо Аваланч и Бостън Бруинс сътвориха голямата драма на вечерта в Националната хокейна лига, на която MAX Sport 2 HD ви направи свидетели.

Домакините от Колорадо спечелиха с 4:3 след изпълнение на дузпи, след като три игрови части и оувъртайм не стигнаха на двата тима да се победят.

Първата третина завърши при резултат 1:1, а най-зрелищна бе втората част от мача.

Там Логън О'Конър изведе домакините напред, преди Джон Бийчър да изравни за 2:2. Частта все пак завърши с попадение на Сам Малински и 3:2 за Колорадо.

Гол на Брад Марчанд в третата част обаче оформи крайното 3:3 и прати мача в продължения, които завършиха без гол и това означаваше дузпи.

Дузпите започаха с пет неуспешни изпълнения. Три от тях бяха за Бостън - Александър Георгиев бе непробиваем на вратата на "лавините", а две за Колорадо.

Финален удар имаше Валери Ничушкин, който бе точен и донесе победата на Аваланч.