ЛА Кингс победи като гост Ванкувър Кенъкс с 3:2, с което записа четвърти пореден успех в Националната хокейна лига.

Видяхте мача по MAX Sport 2 HD, а в него звезда отново бе №11 от Кралете - Анже Копитар.

Роденият в Словения нападател записа гол и асистенция, а отборът му водеше комфортно с 3:1, преди в последните 4 минути домакините да извадят вратаря си и да пуснат на леда шести полеви играч.

И това се отплати - удар на Брок Босер влетя в мрежата и останалото време до края бе напрегнато, а Ванкувър търсеше равенството.

Но Кралете издържаха. Те са с баланс 38-22-11 и са трети в Тихоокеанската дивизия,с общо седми показатели от отборите на Запад.

След поражението Кенъкс е с 45-19-8 и е четвърти в цялата лига (първи в Тихоокеанската дивизия).