Патрик Кейн вкара за 2:1 в овъртайма и Детройт Ред Уингс спечели мача с Колорадо Аваланч в Националната хокейна лига.

Това бе и двубоят, който видяхте в програмата на MAX Sport 3 HD.

Кейн се разписа 3:42 минути след старта на допълнителното време, за да даде победа №30 за сезона на "червените криле". Колорадо бе повел във втората третина с гол на Нейтън Макинън, но малко повече от 7 минути преди края на третата капитанът на Детройт Дилан Ларкин изравни.

А попадението на Кейн сложи край на черната серия на домакините, които бяха загубили 10 поредни двубоя с Колорадо в своята зала (всеки мач там с този съперник от 2017-а насам).

В друг двубой от програмата тази сутрин Торонто разби като гост шампиона Вегас със 7:3, а още по-впечатляващо е, че отново вкара Остън Матюс. Той вече има 51 попадения за сезона и е първият играч от 28 години, който постига такава статистика на този етап от сезона.