Каролина Хърикейнс победи Детройт Ред Уингс като гост с 2:1 в среща от редовния сезон на Националната хокейна лига, която можехте да наблюдавате пряко по MAX Sport 2 HD.

Вратарят на "ураганите" Пьотр Кочетков имаше ключова роля мачът да остане толкова малко резултатен, защото направи 25 спасявания.

Каролина поведе с попадение на Джак Друри по-малко от пет минути след старта. В началото на втората третина Майкъл Расмунсен изравни за "червените крила", но малко след това Джордан Стаал вкара гол за Хърикейнс, който се оказа победен.

Двата тима са съседи в класирането на Източната конференция. Детройт е седми с 34 точки, докато Каролина има една по-малко. Ситуацията им в дивизиите е подобна, тъй като са четвърти съответно в Атлантическата и Метрополитанската.