Калгари Флеймс победи Уинипег Джетс с 3:1 като гост в мач от редовния сезон на Националната хокейна лига, който можехте да наблюдавате пряко по MAX Sport 2 HD.

Триумфът бе изключително важен за "пламъците", тъй като той им за запазва шансовете за класиране в плейофите, макар и в момента да не са в изгодна позиция.

Тимът на Дарил Сутър е пети в Тихоокеанската дивизия с 89 точки, на пет зад четвъртия Сиатъл Кракен, който към момента хваща последния влак за плейофите. За Калгари остават още само три мача от редовния сезон.

Уинипег пък е четвърти в Централна дивизия също с 89 точки и се бори с петия Нешвил Предатърс, който е с 86, но и с пет предстоящи мача. Джетс имат оставащи четири.

Днес Кайл Конър откри за домакините в първата третина, а във втората, в която се получиха и няколко сбивания, Андрю Манджапане изравни за Флеймс. Развръзката дойде в последната третина с попадения на Уокър Дюър и Никита Задоров.