Колорадо поведе в сериите от финалите за Купа "Стенли" в националната хокейна лига след 4:3 срещу Тампа Бей в мач №1.

Видяхте шоуто по MAX Sport 2 HD, а то не приключи в предвидените 60 минути, след като трите третини завършиха 3:3. Но още преди да са изтекли и 2 минути от овъртайма, Андре Бураковски прати шайбата в мрежата на гостите за крайното 4:3 и даде аванс на Лавината по пътя към трофея.

Тампа Бей, двукратен пореден шампион на NHL, се върна в мача по невероятен начин в редовното време, а един изключителен руски вратар държеше първенеца в играта и му даде възможност дори да мечтае за успех като гост на старта на серията.

Колорадо поведе след 6 минути игра с гол на Габриел Ландеског, при който вратарят на гостите Андрей Василевски спаси удар на Мико Рантанен, но шайбата се промъкна зад гърба му и бе довкарана. Вездесъщият руснак Валерий Ничушкин направи 2:0, а Ник Пол върна попадение срещу хода на играта, изцяло под контрола на домакините в тази първа третина.

В ситуация 5-3 хокеисти на леда обаче Аваланч вкара трети гол, като този път Рантанен подаде на Артури Лехконен, който реализира.

Втората третина започна в съвсем друго темпо, а Светкавиците от Тампа показаха защо два сезона поред са шампиони. Онджей Палат вкара след фантастична асистенция на Никита Кучеров, а само 48 секунди по-късно гостите изравниха.

Друг руснак - Михаил Сергачов, вкара с китков удар от средна дистанция. 3:3!

Третата третина бе фестивал на атаки на домакините, но Василевски "наложи сух режим" и не пусна шайбата зад себе си. Руският вратар завърши с 38 спасявания голяма вечер в личен план, но...

В овъртайма сънародникът му Ничушкин даде тънък пас на Андре Бураковски, въпреки че и сам можеше да стреля. Роденият в Австрия шведски национал простреля Василевски и донесе победата - 1-0 в серията за "Стенли" в полза на Лавината!

Вторият мач е пак в залата в Денвър, в 03:00 часа в неделната сутрин. Ще го гледате по MAX Sport 2 HD.