Бъфало Сейбърс победи с 6:3 Питсбърг Пенгуинс в мач от NHL, който видяхте по MAX Sport 2 HD.

Така горещата форма на "сабите" пред гола продължава. Ден по-рано те напълниха мрежата на Детройт с 8 шайби (8:3), а в неделя вкараха 4 на Чикаго за нова победа.

Балансът на Бъфало е вече 7-3 на старта на сезона, като техните 43 попадения в 10 двубоя са второ най-добро постижение в Лигата, само след това на Бостън (45).

Пингвините водеха с 3:1 до третата минута на последната третина, с голове на Джейсън Зукър, Джейк Генцел и Джош Арчибалд. За домакините бе вкарал Джей Джей Петерка.

Но в последните 17 минути Тейдж Томпсън, Виктор Олофсон, Алекс Тух, Кайл Окпосо и отново на Олофсон, разнищиха Питсбърг - пет безответни шайби в края на мача!