Ванкувър Канъкс и Ню Джърс Девилс изиграха фантастичен мач от Националната хокейна лига, който зрителите на MAX Sport 2 HD имаха удоволствието да наблюдават.

Гостите от Ню Джърси спечелиха с 6:5 при много драматични обстоятелства, завършили с гол на Йеспер Брат 30 секунди преди финалната сирена.

Именно Брат даде старт на шоуто с гол в първата третина, която предложи изобилие от попадения. Джей Ти Милър направи 1:1 при числено предимство. После Ерик Хаула, Джак Хюс и Майкъл Маклауд вкараха бързи голове за "дяволите", които поведоха с 4:1. В края на третината Дакота Джошуа върна един гол за 2:4.

Във втората третина видяхме само едно попадение, като Люк Хус вкара за гостите при числено предимство и направи резултата 5:2.

Головото шоу се възобнови в последната третина с три поредни гола за Ванкувър. Реализираха ги Брок Босер, Сам Лафърти и Нилс Хогландер. Мачът отиваше към продължение, но 30 секунди преди края Йеспер Брат вкара втория си гол и прати победата в Джърси.

Ванкувър е четвърти в Западната конференция с 33 точки и трети в Пасифик Дивизията, което засега го праща в плейофите. Ню Джърси пък е 11-и на Изток с 25 точки и шести в Метрополитан дивизията, на две точки от четвъртото място, което дава право на участие в плейофите.