Шестата плейофна серия между канадските съперници Едмътън и Калгари върви към приключване в полза на Ойлърс. Двата тима не се бяха срещали в елиминациите от 1991 година насам, а сега Едмънтън е само на победа от финал на конференцията, след като взе четвъртия мач с 5:3 и води с 3-1.

Домакините поведоха с три гола разлика още в първата третина, когато се разписаха Райън Нъджент-Хопкинс, Зак Хайман и Ивандър Кейн. Във втората част Флеймс върнаха два гола чрез Елиас Линдхолм и Микаел Баклунд за 3:2, а в рано в последната третина и изравниха благодарение на Расмус Андерсон.

По още един гол на Нъджент-Хопкинс и Кейн обаче сложи точка на спора - 5:3. Продължава традицията канадците да играят резултатни мачове помежду си, като в предишните три от серията имаше средно по над 9 гола на мач.

Ню Йорк Рейнджърс пък изравни до 2-2 серията си с Карoлина Хърикейнс. Това стана факт благодарение на победа с 4:1, която бе изкована след голове на Франк Ватрано и Адам Фокс в първата част, Мика Зибанеяд във втората и Андрю Коп в третата. Теуво Теравайнен пък бе точен за Хърикейнс в заключителната третина.

Тази нощ по MAX Sport 2 HD ще може да гледате пряко Колорадо - Сейнт Луис. Мачът започва в 03:00 сутринта наше време и при успех домакините също ще се класират за финал в Конференцията, след като досега изковаха аванс от 3-1.