Бъфало победи като гост Кълъмбъс в същински голов спектакъл с общо 13 попадения. Сейбърс спечелиха срещу Блу Джакетс с 9:4 пред малко повече от 15 600 зрители по трибуните на "Нейшънуайд Арина". Големият герой на вечерта бе Тейдж Томпсън, който изравни рекорд в историята на НХЛ, забивайки 4 гола само в рамките на първата третина.

Срещата изгледахте директно по МАX Sport 2 HD.

Tомпсън завърши с общо пет гола, като стана едва четвъртият хокеист, който може да се похвали с подобно постижение в мач от редовния сезон. Останалите са Петер Бондра (1994), Грант Мълви (1982) и Джо Малоун (1921).

От активните играчи в Лигата в момента само трима други са се разписвали пет пъти в рамките на един мач - Тимо Мейер (17 януари 2022), Мика Зибанежад (5 март 2020) и Патрик Лайне (24 ноември 2018).

В първата част Сейбърс забиха зашеметяващите шест шайби в мрежата на съперника. Патрик Лайне и Густав Никуист намалиха за Сейбърс рано през втората част, но до нейния край Сейбърс се откъснаха напред с 9:2.

Още две попадения в последната третина на сметката на домакините оформиха крайния резултат.