Каролина Хърикейнс победи Ню Йорк Рейнджърс в домакинство от Националната хокейна лига с категоричното 6:3.

Българският вратар на нюйоркчани Алекснадър Георгиев нямаше приятна вечер.

През първата третина Винсент Трочек откри резултата за домакините при пауърплей, а след това Сет Джарвис направи 2:0.

В началото на втората третина резултатът набъбна на 3:0 след гол на Йеспер Фаст. Рейнджърс върна едно попадение с гол от пауърплей на Мика Зибанеяд. До края на третината обаче Каролина вкара още на два пъти - чрез Себастиан Ахо и Нино Нидерайтер.

Последната третина започна с нови два гола на Рейнджърс. Първо от пауърплей Крис Крайдер бе точен, а след това и Грег Маккег се разписа. В последните минути Антъни ДеАнджело оформи крайното 6:3 с нов гол за домакините.

Така Каролина се изравни на третото място в Източната конференция със своя съперник, като и двата тима имат по 56 точки. По-добрата голова разлика остави домакините по-напред.