Колорадо Аваланч направи впечатляващ обрат в последната третина, за да победи в домакинство Калгари Флеймс с 6:5 в мач от Националната хокейна лига, който можехте да гледате пряко по MAX Sport 2 HD.

Отборът, в който се подвизава и вратарят с български корени Александър Георгиев, изоставаше с 3:5 след края на втората третина, но се вдигна за още една победа през сезона.

Така шампионите от по-миналия сезон прекъснаха серията от две поредни загуби и вече имат 36 точки, като са на 4-то място в Западната конференция. В Централната дивизия те водят с малко пред Далас Старс и Уинипег Джетс.

За Калгари загубата е четвърта в последните пет мача и канадският тим е 11-и на Запад с 25 точки. В своята Тихоокеанска дивизия е на пето място далеч от топ 3, който праща отборите в плейофите.

Калгари зпаочна силно мача и откри резултата в първата третина с гол на Назим Кадри. До края на часта Томас Татар изравни за домакините.

Във втората видяхме най-много голове. Кейл Макар вкара за Аваланч при числено предимство преди Андрю Манджaпане да направи 2:2, а Блейк Коулман да даде аванс за "пламъците" - 3:2. После Бен Майерс изравни за 3:3, но до края на третината Калгари вкара още два гола. Конър Зари бе точен за 4:3, а Йегор Шарангович за 5:3.

В последната третина Колорадо вкара три гола за около 5 минути. Рос Колтън бе точен за 4:5, после се разписа и Мико Рантанен, а крайният резултат оформи Нейтън Маккинън.