Рори Макилрой поведе уверено след първия ден на дубайския DP World Tour Championship - финалния турнир от Европейския тур в голфа, който ще гледате до неделя по MAX Sport 2 HD.

Ирландецът въздъхна и призна, че отново се наслаждава на играта си, което бе позагубил от месеци.

Рори има стара любовна история с игрищата на Jumeirah Golf Estates, като в 10 участия там записа две победи, още пет класирания в топ 5, и никога не е бил по-назад от 20-о място. Тук Макилрой просто преоткрива себе си.

След първия ден на тазгодишното издание на турнира с награден фонд от 9 милиона долара, Рори води с пар от 65 удара и -7. На два удара изостават финландецът Тапио Пуиканен, датчанинът Йоаким Хансен и Кристиан Безюиденхут от Южна Африка.

Колин Морикава направи солиден старт на надпреварата и с 68 от първия ден е в отлична позиция да атакува победата.

А тя би означавала, че за първи път в историята американец ще спечели годишния European Tour, в който Колин води преди турнира в Дубай.