ПСВ (Айндховен) и Фейенорд изиграха зрелищно дерби, но не се победиха и завършиха 2:2 в най-чаканата среща от Ередивизи този кръг. Големият мач гледахте пряко по MAX Sport 1 HD, а "филипсите" продължават да водят убедително пред днешния си съперник на върха на класирането - разликата е цели 10 точки.

Малик Тилман откри головата сметка на своя тим още в 4-ата минута, когато бе точен за 1:0, ала Янкуба Минтех изравни за ротердамския тим в 22-ата.

Останалите две попадения дойдоха след почивката, когато Сантиаго Хименес изведе Фейенорд напред - 1:2 след час футбол, но Гуус Тил изработи точката на домакините с гол за 2:2 в 71-ата минута.

По MAX Sport 1 HD гледахте и победата на Аякс с 2:0 срещу Утрехт. Брайън Броби в 39-ата и Кенет Тейлър в 77-ата минута вкараха за амстердамския гранд, който не се наслаждава на най-силния си сезон.

Девин Ренш бе изгонен в 83-ата минута, а Ахметчан Каплан, който за първи път започна като титуляр за "синовете на боговете" в Ередивизи, бе играч №30, който Аякс използва в стартовите 11 през сезона. Това е рекорд в клубната история.