Жребият за четвъртфиналите в Шампионска лига бе изтеглен и предложи някои фантастични сблъсъци, които ще ни държат на нокти в края на април и в началото на май. MAX Sport 3 HD ви направи съпричастни на емоциите, съпътствали процедурата в централата на УЕФА в Нион.

Най-любопитната двойка, която се оформи, е тази между Челси и Реал Мадрид, които ще си дадат реванш след миналогодишните полуфинални сблъсъци.

Тогава "сините" от Лондон триумфираха с общ резултат 3:2 и се класираха за финала, за да може след това да спечелят трофея. Сега разликата е, че лондончани ще са домакини в първия мач.

Предишният сблъсък между тези два отбора бе през 1998-а, така че съперничеството е едно от редките, които гледаме в последно време.

В Манчестър също ще е интересно. Сити на Пеп Гуардиола изтегли Атлетико Мадрид за съперник, като "дюшекчиите" отново ще трябва да пътуват до този град, след като отстраниха Юнайтед преди дни.

Любопитно е, че тези два отбора никога не са се изправяли в европейските клубни турнири и това ще е свършено нов сблъсък в исторически план.

Изненадата на четвъртфиналите - Виляреал, изтегли тежък жребий и ще трябва да приеме Байерн Мюнхен в първия мач. Двата отбора за последно се изправиха един срещу друг през 2011 в груповата фаза. Тогава баварците спечелиха и двата мача.

Последната двойка, която се оформи, е тази между Бенфика и Ливърпул. Това ще са първи мачове между съперниците от 2010, когато англичаните отстраниха с общ резултат 5:3 в четвъртфиналите на Лига Европа.

Днес бе изтеглен и жребият за полуфиналите. Челси или Реал ще се изправи срещу Сити или Атлетико, а Виляреал или Байерн ще играе с Бенфика или Ливърпул.