В сряда вечер Рома на Жозе Моуриньо може да влезе в отбрана компания на отбори, печелили европейски трофей в два поредни сезона.

"Вълците" се изправят срещу Севиля във финала на Лига Европа - от 22:00 часа по MAX Sport 3 HD. И ще опитат да добавят този трофей към спечеления преди година в Лига на конференциите.

Португалският треньор знае как се прави. Той е с удивителните пет от пет победи във финали в Европа, при това с четири различни клуба.

С Порто взе Купата на УЕФА през 2003-а, преди година по-късно да вдигне най-важната - в Шампионската лига, пак с "драконите". С Интер стана първенец на Европа преди 13 години, с Манчестър Юнайтед взе Лига Европа през 2017-а, а преди 12 месеца оформи "требъл" и с Лигата на конференциите, в нейното първо издание.

Припомнете си как го постигна Специалния в основното видео (горе).

Пътят на Рома към тазгодишния финал в Лига Европа не бе никак лек, като тимът на Моуриньо мина и през България - със загуба от Лудогорец с 1:2 на старта на групите.

Последваха три победи (две над ХИК от Финландия и една над българския шампион), поражение и от Бетис с 1:2, както и реми с испанците навън.

В елиминациите напролет Залцбург, Реал Сосиедад, Фейенорд и Байер Леверкузен бяха подчинени, като Рома бе особено убедителен у дома, допускайки само един гол в четирите мача.

И ето - на финала в Будапеща е, където чака коронованата глава в този турнир Севиля с шест титли в последните 17 години Лига Европа.

Ще го направят ли за седми път? Или серията на Жозе ще продължи в 6 от 6?

Не пропускайте първия от трите големи финала в турнирите на УЕФА за сезона - в сряда от 22:00 ч, по MAX Sport 3 HD.