Реал загря с шампионска победа за реванша с Байерн

Жирона спечели с 4:2 срещу Барселона в изключителен мач от 34 кръг на Ла Лига и направи Реал Мадрид шампион.

Драматичното каталунско дерби гледахте по MAX Sport 4 HD, като предложи невероятни емоции.

Андреас Кристенсен откри резултата в третата минута, а секунди по-късно Артьом Довбик изравни. Роберт Левандовски отново даде преднина на Барса в самия край на първото полувреме, след като се разписа от дузпа.

В герой на мача пък се превърна резервата на Жирона Порту, който влезе в игра и само в рамките на 9 минути вкара два гола и асистира за още един.

Така освен че направи Реал шампион, Жирона измести Барселона от второто място и вече има точка преднина пред "по-големия си каталунски брат".

Като също така си осигури и историческо първо участие в Шампионската лига през следващия сезон.