Жирона продължава да няма загуба вече шест поредни мача в Ла Лига, след като се пребори за точката при гостуването си на Еспаньол в Барселона. Каталунската битка завърши при резултат 2:2, като домакините докосваха победата, но изравнителен гол на Янхел Ерера пет минути преди края ги лиши от успеха.

Срещата гледахте пряко в ефира на MAX Sport 4 HD.

По този начин "папагалчетата" остават точно под чертата на изпадащите - на осемнадесета позиция с 14 точки, докато Жирона е на дванадесета позиция с четири повече.

Тони Вийя отбеляза за 0:1 в 32-ата минута, като така си направи подарък за рождения ден, който празнуваше. Той завърши чудесна атака, в която с няколко докосвания бе изпратен на хубва позиция и отбеляза с удар от десетина метра. В 51-ата минута обаче Еспаньол изравни чрез Хави Пуадо, който бе точен след разбъркване в полето на Жирона, породено след центриране от корнер - 1:1.

Четвърт час преди края Хоселу нахлу на скорост и засече с глава центриране отляво за 2:1, но в 85-ата минута Ерера изравни за 2:2 от сходна ситуация.

Така Ерера стана първият венецуелски играч, който вкарва в Ла Лига за три различни отбора - Гранада (5), Еспаньол (1) и сега Жирона.