Арабският футблен шампионат дебютира ударно в ефира на MAX Sport 2 HD.

В дербито на първия кръг Ал Етифак записа зрелищен обрат и победи с 2:1 друг от пълните със звезди тимове - Ал Насър.

Домакините бяха водени от капитана Джордан Хендерсън и треньора Стивън Джерард, а с лентата за гостите бе Садио Мане. Именно Мане вкара гола за Ал Насър, който в този мач бе без другата си голяма звезда Кристиано Роналдо.

В началото на втората част обаче Ал Етифак стигна до пълен обрат след попадения на привлечения от Лион Муса Дембеле и Робин Куайсон.

Като за отбелязване е още, че мачът се игра при 40-градусова жега.

Преди това пък Ал Итихад победи Ал Раид с 3:0 като гост.

За Ал Итихад от първите минути играха Карим Бензема, Фабиньо и Н'Голо Канте, които се присъединиха към тима преди началото на сезона.

Два гола за гостите вкара Игор Коронадо, който се разписа в 73-ата и 79-ата минута, а преди това попадение в 58-а минута отбеляза Абдерразак Хамдала след асистенция на Бензема.

Друг от фаворитите за титлата - Ал Хилал, също стартира безпроблемно. Отборът на Жорже Жезус срази с 3:1 като гост непретенциозния Абха, а хеттрик наниза бразилецът Малком.

Следващият мач, който ще бъде излъчван пряко по MAX Sport 3 HD, e в петък от 21 часа: Ал Насър - Ал Таавон.