Реал (Мадрид) си тръгна само с точка от гостуване на Виляреал за пети пореден път. На “Естадио де ла серамика” двата тима не излъчиха победител, завършвайки 0:0, а най-доволни от този резултат със сигурност са в Севиля.

Двубоят бе излъчен на живо по МАX Sport 4 HD.

След нулевото равенство разликата между Реал и втория в класирането тим на Севиля вече е само четири точки. Столичани нямат победа далеч от дома срещу “жълтата подводница” вече почти пет години - последният успех на “белите” като гост на Виляреал бе през февруари 2017 година

Първата чиста голова възможност се откри пред домакините след 18 минути игра, когато Арно Данжума нацели лявата греда на Тибо Куртоа. Десет минути по-късно Реал имаше късмет, че Марко Асенсио не бе изгонен, а получи само жълт картон за опасно влизане в глезена на Висенте Ибора.

Гарет Бейл, който започна от първата минута днес, нацели напречната греда в 56-ата минута, когато стреля след пас на Винисус. Междувременно и вратарят на домакините Херонимо Руй направи няколко ключови спасявания след изстрели на Винисиус и Бейл.

Столичани можеха да отмъкнат победата в самия край, но резервата Лука Йович също стреля в напречната греда.

Реал остава начело в Ла Лига с 54 точки, докато Вияреал е пети с 36.

По-рано днес в испанския шампионат имаше и друго нулево равенство - Кадис и Селта не успяха да си отбележат голове и си поделиха по точка.