Пореден вратарски гаф на младия страж Габриел Слонина провали Чикаго Файъл в Мейджър лигата. Гледахте зрелищното 3:3 на тима като гост на Ню Йорк Ред Булс по MAX Sport 2 HD.

Гостите изостанаха с попадение от дузпа в 20-ата минута, реализирано от Люис Морган. Но голове на Крис Мюлер и Виат Омсберг обърнаха резултата до 1:2 за Чикаго в началото на второто полувреме.

Тогава Слонина, виновен за головете и при загубата с 1:2 от Синсинати миналата седмица, по необясним начин изпусна топката при лек изстрел, за да даде гол на съперника - 2:2 (Кам Харпър отправи удара).

В 89-ата минута Джердан Шакири вкара майсторски и изглеждаше, че Файър ще отмъкне точките. Но не - Патрик Климала изравни в добавеното време за Ню Йорк.

Българският национал Станислав Иванов остана на скамейката и не влезе в игра във втори пореден мач. Изненадващо донякъде след серия от 9 двубоя, в които крилото бе титуляр за Чикаго.

В другия телевизионен мач - по MAX Sport 3 HD, Хюстън загуби у дома от Сиатъл с 0:1.

Гостите още са в еуфория след успеха си на финала на Шампионската лига на Централна и Северна Америка над Пумас (Мексико) преди две седмици, който е най-големият в тяхната история. И отново герой стана перуанецът Раул Руидиас (на основната снимка), който вкара единствения гол в Хюстън.