Наполи постигна много важна победа в 30-ия кръг на Серия "А", стигайки до триумф с 2:1 при домакинството си на Удинезе, което можехте да наблюдавате пряко по MAX Sport 3 HD.

Така отборът на Лучано Спалети поне временно се изкачи на първата позиция с 63 точки, изравнявайки Милан, който тази вечер гостува на Каляри.

Срещата беше изключително трудна за неаполитанците. Те се оказаха изоставащи в резултата, но направиха обрат през второто полувреме.

В 22-ата минута Удинезе откри резултата след далечен удар на бившия играч на Милан Жерар Деулофеу.

През втората част Осимен сам направи обрата. Първо в 52-ата минута той изравни след удар с глава, възползвайки се от центриране от фаул на Марио Руй.

В 63-ата минута нападателят отново показа хищнически инстинкт. Той получи остро центриране от аут линията на Джовани Ди Лоренцо и стреля по земя за 2:1.

В 82-ата минута задачата на Наполи стана малко по-лесна, тъй като Пабло Мари беше изгонен.

Поражението оставя Удинезе на 14-ата позиция с 30 точки.

Гледайте мачовете от Серия "А" пряко в ефира на MAX Sport 3 HD.