Ювентус - Рома е украшението на кръга в Serie A, като ще може да го наблюдавате от 21:45 часа по MAX Sport 3 HD.

11 години по-късно, Жозе Моуриньо отново ще се изправи в шампионатен сблъсък срещу отбора на Ювентус, който може да се каже, че е една от любимите му жертви сред топ отборите на Европа.

Сега Специалния предвожда тима на Рома, като ще се опита да извади от релси тъкмо набиращия скорост тим на Ювентус.

След историческия слаб старт на сезона, "бианконерите" набраха скоросто, като постигнаха три поредни измъчени и драматични победи срещу непретенциозни тимове от долната част на таблицата. Това значително оправи точковия актив на Юве и тимът вече има 11 точки на седмото място в клсирането.

Рома от своя страна е на четвъртото място с 15 точки, но трябва да се реваншира на своите фенове за загубеното дерби срещу Лацио преди два кръга.

Статистиката обаче в никакъв случай няма да е на страната на "вълците". От 174 мача между двата тима на ниво Serie A, 83 победи са на сметката на Юве, a само 41 са за Рома.

В последните години нещата не са много по-различни, защото осоебно на "Алианц Арена", където ще се проведе и сблъсъкът тази вечер, Ювентус е тотален хегемон.

9 от 10 мача на новия стадион на Юве са завършили с победа за домакина, като изключение прави едиснтвено двубоят от последния кръг на шампионата преди две години, когато вече осигирулият си титлата тим на Ювентус загуби с 1:3.

Като цяло Торино е кошмарно място за гостуване не Рома, защото "вълците" са спечелили само 9 мача за 90 години като гости на Ювентус. По победа на декада.

Но ако има човек, който може да наруши подобна статистика, това е Жозе Моуриньо.

Като треньор на Интер той се превърна в кошмар за "чернобелите" фенове. Освен, че им грабна титлата в онези случаи, той записа два успеха, равенство и загуба над Юве в шампионата, отстрани ги и в турнира за Купата.

Сега той ще е пределно решен, отново да повали най-успешния тим на Ботуша.

Гледайте Ювентус - Рома от 21:45 часа по MAX Sport 3 HD.