Валенсия постигна жизненоважна победа над Реал Сосиедад с 1:0 на "Местая" в среща от 23-ия кръг на испанската Ла Лига.

"Прилепите" не бяха печелили двубой от първенството от ноември, когато надделяха над Бетис с 3:0. Кошмарната серия ги вкара в зоната на изпадащите и доведе до напускането на Дженаро Гатузо.

Със снощната си победа Валенсия се изкачи поне временно до 17-ото място с 23 точки, докато баските са трети с 43.

Гостите имаха няколко ранни шанса да поведат, но Гиорги Мамардашвили бе много стабилен на вратата на Валенсия. Вместо това домакините откриха в 40-ата минута, когато Игор Субелдия си отбеляза автогол, опитвайки се да изчисти една центрирана топка.

През втората част Валенсия заигра още по-добре и дори получи дузпа, но тя бе отменена от съдията след разглеждане с ВАР. До края Сами Кастиехо и Хесус Васкес направиха пропуски, а същото важеше и за Самуел Лино, който удари греда. Все пак Валенсия задържа аванса си.