Валенсия най-накрая зарадва феновете си, записвайки убедителна победа с 3:0 в домакинството на Селта от шестия кръг на La Liga.

Двубоят бе излъчван пряко по MAX Sport 4 HD.

Успехът бе крайно нужен за водените от Дженаро Гатузо "прилепи", които бяха в серия от 3 поредни загуби.

Саму Кастийехо вкара първия гол в 37-ата минута, в 81-вата Маркос де Соуса реализира втория, а Андре Алмейда заби третия в продължението. В последния половин час гостите играха с човек по-малко заради червен картон на Франко Черви.

Срещата бе и дебют за уругвайското величие Единсон Кавани за Валенсия. След мача домакините излязоха на осмото място с 9 точки, а Селта е 13-и със 7.

В късния двубой от съботната програма в Испания пък Атлетик Билбао показа, че може да излиза от трудни ситуации и обърна Райо за 3:2.

На стадиона в Страната на баските гостите изненадващо поведоха в петата минута след попадение на Трехо. След това обаче Атлетик експресно вкара 3 гола и реши изхода на срещата още през първото полувреме. Точни бяха братята Иняки и Нико Уилямс, както и Сансет. Силите на Райо все пак стигнаха за още едно попадение, дело на неостаряващия Фалкао 10 минутин преди края, оформяйки крайния резултат.

Победата качи баските на третото място в класирането с 15 точки, на 3 след лидера Барселона, а Райо остава 11-и със 7.