Милан е новият лидер в Серия "А".

"Росонерите" се качиха на върха след победа с 1:0 като гост на Дженоа, използвайки по най-добрия начин грешката на градския си съперник Интер, който бе на върха преди началото на кръга.

Интер докосваше победата, но остана с празни ръце

Срещата от Генуа гледахте пряко по MAX Sport 3 HD.

Футболистите на Стефано Пиоли вече имат 21 точки от 24 възможни, като единственото им поражение бе именно в градското дерби с "нерадзурите".

В събота вечер Кристиян Пулишич бе героят за гостуващия тим, тъй като именно той заби попадение с цената на три точки. Това се случи три минути преди края.

Американският национал затвърди силната си форма, реализирайки четвърти гол в осем двубоя с екипа на миланския гранд, а също така има и 1 асистенция на сметката си.

В края на мача Майк Менян бе изгонен с червен картон, а Пиоли не можа да пусне резервен вратар, защото нямаше повече смени и се наложи Оливие Жиру да застане под рамката.

Сходна съдба имаше и стражът на "Грифоните" Хосеп Мартинес, който получи втори жълт картон малко след това. Жиру обаче обра точките с няколко ключови намеси, за да качи Милан на върха.