Уест Хям демонстрира впечатляваща мощ в атака и мина като на парад по пътя си към полуфиналите в Лига Европа.

"Чуковете" размазаха с 3:0 като гости Лион и след 1:1 в първата среща си осигуриха място в Топ 4 на втория по сила евротурнир.

Мачът беше излъчван пряко по MAX Sport 3 HD.

Гостите не оставиха съмнения в превъзходството си и унищожиха съперника само в рамките на 10 минути.

Първо в 38-ата Крейг Доусън се възползва от грешка при центриране от корнер и с глава откри резултата.

Това попадение шокира домакините и в 44-ата минута се стигна до нов гол в тяхната врата. След центриране на Бен Джонсън отляво, Кастейо Люкеба изчисти с глава, но топката стигна до Деклан Райс.

Младият англичанин не се поколеба и със силен удар прати топката в долния ляв ъгъл на Полерсбек от около 15 метра.

Втората част на мача започна за домакините така, както завърши първата - ужасяващо.

В 48-ата минута Пабло Форналс преодоля цялата защита на Лион с извеждащо подаване към Джаред Боуен. 25-годишният англичанин навлезе в наказателното поле и с хладнокръвен удар прати топката покрай стража на "хлапетата" за 0:3.

Така "чуковете" се класираха убедително за полуфиналите в Европа - за първи път от 1999 година, когато печелят несъществуващия вече турнир Интертото, и дадоха сериозна заявка за нов трофей.

Съперникът на Уест Хям за място на финала ще е германският Айнтрахт, който шокира Барселона на реванша.

Първият мач е на 28 април, а вторият - на 5 май.

Финалът тази година е на 18 май на стадион "Рамон Санчес Писхуан" в Севиля.