Реал (Мадрид) се върна начело на класирането в Ла Лига поне за няколко часа, след като записа убедителен успех при гостуването си на Гранада на “Нуево Лос Карменес”, триумфирайки с 4:1 в двубой, който бе излъчен по MAX Sport 4 HD.

Голове на Марко Асенсио и Начо Фернандес дадоха на Реал преднина от два гола в рамките на само шест минути - между 19-ата и 25-ата. И при двете попадения асистенциите бяха на сметката на Тони Кроос.

Луис Суарес намали за домакините десет минути преди почивката, но Винисиус възстанови преднината от два гола в полза на Реал десет минути след подновяването на играта. Бразилецът се разписа за десети път през сезона и така стана първият играч, роден през 2000 година, който стига до поне 10 гола в Ла Лига в един сезон.

Домакините останаха с десет души в 67-ата минута след червен картон на Мончу. Треньорът Роберт Морено последва съдбата му 120 секунди по-късно, а в 76-ата минута Ферлан Менди се разписа за 4:1.

Така Реал има 30 точки преди мача на Реал (Сосиедад), който е с две точки по-малко.

Хетафе отново спечели - за втори път в рамките на три кръга и така за този период има повече успехи отколкото в предишните си 14 двубоя. Тимът от едноименното предградие на Мадрид разби у дома Кадис с 4:0 след голове на Матиас Оливера, Хорхе Куенка, Енес Юнал и Хайме Мата.

Бетис пък записа своята победа №200 далеч от дома в Ла Лига. “Зелено-белите” сториха това след 3:0 като гости на Елче, а попаденията бяха дело на Хуанми, Уилиан Жозе от дузпа и Набил Фекир.

Защитникът на севилския тим Ектор Бейерин пък бе изгонен за първи път в кариерата си в първенство - след 248 мача без червен картон.