Невероятен трилър в последните минути лиши Трабзонспор от шанса за дубъл в Турция.

Дни след отпразнуването на шампионската си титла, играчите на Трабзонспор болезнено отпаднаха от полуфиналите за Купата на страната.

Това се случи след загуба с 2:4 от Кайзериспор в страхотен мач, който гледахте по MAX Sport 2 HD.

Първата среща между двата тима бе завършила с победа 1:0 за шампионите, които отидоха в Кайзери в ролята на сериозен фаворит.

Класирането им за финала изглеждаше още по-сигурно, когато в третата минута Антони Нвакаеме вкара от дузпа и направи общия резултат от двата мача 2:0.

Отборът на Кайзериспор обаче не бе казал последната си дума, като още с началото на втората част се хвърли в атака, а Емра Басан и Маджид Хосеини набързо обърнаха резултата.

2:1 в мача, 2:2 в общия резултат и очертаващи се продължения, тъй като в този турнир головете на чужд терен не важат.

Анастасиос Бакетас обаче смълча трибуните в Кайзери десет минути преди края, когато вкара за 2:2, а с настъпването на последната 90-а минута, никой не вярваше в чудото.

То обаче се случи. Маме Тиам вкара от дузпа в 91-ата минута, а докато двата тима вече чакаха продълженията, с втория си гол в мача, Емра Басан прати Кайзериспор на финал.

Драматично 4:2 в мача и 4:3 в общия резултат, дошло с гол в 96-ата минута.

Това попадение прати Кайзериспор на първи финал за Купата от 2008-а насам, когато с Димитър Иванков на вратата, отборът спечели турнира след дузпи, две от които вкарани именно от родния вратар.

Съперник на финала ще е един измежду Сиваспор и Аланияспор, в първия мач Сиваспор спечели с 2:1.