Севиля вече диша една идея по-спокойно след успех в андалусийско дерби.

В мач, който наблюдавахте по MAX Sport 4 HD, Севиля надви Кадис с 2:0 в двубоя между два тима, които освен регионално съперничество, бяха с равен актив от точки преди началото.

А този актив изобщо не бе впечатляващ, защото с 28-те си точки, Севиля и Кадис бяха само на две от зоната на изпадащите.

Именно заради това успехът за гостите бе толкова ценен, защото със спечелените три точки те се изкачиха до 13-ата позиция и вече дишат с една идея по-спокойно. Това беше и дебют за новия им треньор Хосе Луис Мендилибар, който замени на поста Хорхе Сампаоли.

След нулева първа част в Кадис, Лукас Окампос даде аванс на Севиля в 51-ата минута, а Юсеф Ен-Несири реши всичко с попадението си в 74-ата минута. За мароканския нападател това бе 11-ти гол след края на световното първенство.

Успехът за Севиля е още по-важен, не само, защото дойде срещу директен конкурент за оцеляване, а защото по-рано днес друг от замесените в тази битка тимове загуби.

Това бе Еспаньол, който падна с 1:2 в каталунския дуел срещу Жирона.

Днес MAX Sport 4 HD ви показа и мача между Атлетик (Билбао) и Хетафе, който завърши наравно 0:0.