Севиля победи Майорка с 2:1 у дома в мач от 32-рия кръг на испанската Ла Лига, който видяхте в пряко предаване по MAX Sport 4 HD.

С успеха тимът от Андалусия реално се спаси от изпадане, а това си беше съвсем видима заплаха за дълги периоди от сезона.

Юсеф ен Несири вкара в 61-вата минута след центриране на Сусо, а Исаак Ромеро удвои 14 минути по-късно, за да даде комфортен аванс на домакините.

Късният гол на Абдон Пратс (90), не бе достатъчен на загубилия финалист за Купата на краля от Балеарските острови.

Севиля е с 37 точки след третата си поредна шампионатна победа, а това го отдалечи на цели 12 от зоната на изпадащите, при оставащи 6 кръга. Майорка обаче все още поглежда с тревога зад себе си, тъй като има само 31 точки и е на 6 от Кадис, който заема 18-ото място.

Именно срещу този отбор е следващият мач на балеарците, при това като гост.

За Севиля се задава горещото градско дерби с Бетис на 28 април, неделя.