Радамел Фалкао ознаменува завръщането си в испанското първенство след повече от осемгодишна пауза с гол и победа. Ветеранът, който подсили новаците от Райо Валекано, успя да се разпише при победата с 3:0 над Хетафе, след като при предишния си престой в местния елит бе един от най-безпощадните голови хищници.

Известният с прозвището си Тигъра 35-годишен колумбиец се появи като смяна двадесетина минути преди края, а десет минути след влизането си грабна и първия си гол.

Иначе Оскар Трехо изведе Райо напред още в деветата минута на "Вайекас", когато реализира дузпа. Домакините чакаха повече от час за втори гол, който дойде от Пате Сис в 78-ата минута, а малко след това Сис асистира на Фалкао за 3:0.

Пет минути преди края Хетафе пропусна дузпа, след като Енеш Юнал не успя да се разпише от 11 метра.

Това е втора победа за Райо и тимът вече има 7 точки след пет мача, докато Хетафе е на дъното с пет загуби в пет двубоя.

Гледайте мачовете от испанското футболно първенство в каналите на MAX Sport HD.