Тежка контузия на играч от Кадис помрачи откриващия мач от кръга в a La Liga. В петъчната вечер този тим стигна до 0:0 като гост на Реал Сосиедад, а вие видяхте срещата по MAX Sport 4 HD.

Домакините направиха куп пропуски и не успяха да стигнат до победата, която щеше да им даде глътка въздух в битката за топ 4. Баските остават трети с 44 точки, но са само на 2 пред четвъртия Атлетико и на 4 пред петия Бетис.

Осем минути преди края Фали от Кадис - или Рафа Хименес Жарке, както е истинското му име, остана да лежи на терена след тежък сблъсък с вратаря на своя тим и нападател на домакините при едно центриране. Вратът му бе обездвижен с яка, бе откаран в болница и първите информации са за травма на лицева кост и на прешлен. Чакат се още резултати от изследвания.