Барселона победи Майорка с 1:0 в домакинство от 28-ия кръг на Ла Лига, което гледахте пряко по MAX Sport 4 HD.

Каталунците излязоха поне временно втори в класирането с 61 точки, на две пред третия Жирона и на пет зад лидера Реал Мадрид. Майорка остава 14-и с 27 точки.

В герой за отбора на Шави се превърна 16-годишният Ламин Ямал, който се утвърди като титуляр в последно време. Отблагодари се с великолепно попадение в 73-ата минута, което се оказа и единствено в мача.

Барса започна слабо, но в 20-ата минута получи правото да изпълни дузпа след разглеждане с ВАР за нарушение срещу Рафиня. Зад бялата точка застана Илкай Гюндоган, но слабият му удар бе спасен от вратаря Райкович.

До края на полувремето Жоао Феликс и Фермин Лопес направиха пропуски за Блаугранас

Най-опасният играч на домакините обаче бе Ламин Ямал. В 57-ата минута той удари греда с техничен удар, а в 73-ата опита същото изпълнение и този път препарира Райкович за 1:0.