В истинско зрелище се превърна мачът за Суперкупата на Нидерландия, който наблюдавахте по MAX Sport 1 HD.

В него ПСВ (Айндховен) удари Аякс с 5:3, печелейки трофея "Йохан Кройф" за втори пореден път.

Преди година го направи с разгромно 4:0 над големия съперник, а днес със зрелищното 5:3 насред Амстердам.

Освен това двубоят бе дебют за новия наставник и легендерен нидерландски нападател - Рууд ван Нистелрой, който даде надежда на феновете, че през този сезон "филипсите" може и да нарушат хегемонията на Аякс на върха.

Резултатът в мача за Аякс откри Стивън Бергвайн със страхотен гол в началото на мача, но до края на полувремето Гуус Тил открадна шоуто.

Нападателят на ПСВ изравни с глава в 32-ата минута, а в даденото от съдията продължение на първата част, отново с глава успя да обърне развоя на срещата.

Шоуто продължи с пълна сила през втората част, когато Аякс бързо изравни за 2:2, но в рамките на четири минути ПСВ набързо натрупа аванс от два гола.

Първо Коди Гакпо се възползва от недоброто избиване на стража на домакините, а след това Гуус Тил оформи своя хеттрик, не и без помощта на рикошет.

Аякс обаче отказа да се предаде, върна един гол чрез Мохамед Кудус, но в заключителните минути, докато шампионите търсеха изравнителен гол с всички сили, Шави Симонс сложи точка на спора и оформи крайното 5:3 в полза на ПСВ.