Ейбар поведе в класирането на Сегунда в Испания, след като извоюва ключова победа на терена на прекия конкурент Алмерия - 2:0.

Гледахте мача по MAX Sport 2 HD.

Голове на Еду Ешпосито девет минути след началото и Кике Гонсалес девет минути преди края на двубоя, донесоха успеха. Той измести от върха прекия конкурент, който водеше с една точка преди срещата.

Сега Ейбар е първи с 48, а Алмерия остана втори с 46.

Хуан Молина Мартинес - Стоичков, започна като титуляр за гостите и игра до 70-ата минута. Той получи жълт картон през второто полувреме, а в 18-ата минута имаше невероятен шанс да удвои аванса на Ейбар.

Нападателят бе изведен срещу вратаря на домакините на удобния му ляв крак, но стреля встрани от вратата.

Кръстеният от родителите му на великия Христо Стоичков играч има 11 гола за сезона в Сегунда и е четвърти в листата на реализаторите.

Гледайте мачовете от първото и второто ниво на испанския футбол в каналите на MAX Sport.