Чикаго Файър победи Торонто с 2:0 в среща от 20-ия кръг на американската Мейджър лийг сокър, която предавахме пряко по MAX Sport 4 HD.

Отборът на Станислав Иванов вкара две ранни попадения, които бяха достатъчни за петата им победа през сезона.

Така те се отлепиха от дъното и вече имат 20 точки на 12-ото място в Източната конференция. За Торонто стартът на сезона също е много слаб и тимът е с 19 точки в същата таблица.

Двете попадения за победителите вкара бързоногият колумбиец Джон Дюран, който на два пъти беше изведен зад защитата и преодоля вратаря Куентин Уестберг в четвъртата и 16-ата минута. При втория гол Брайън Гутиерес даде фамозна асистенция с пета. Станислав Иванов влезе в игра като резерва в 77-ата минута, а малко след това отвори нелош шанс за Пржибилко - само че нападателят реши да завършва сам, вместо да върне топката към излизащия на чиста позиция Иванов.

В друг мач от снощи Сан Хосе Ърткуейкс изненада Лос Анджелис Галакси като гост с 3:2 в среща, излъчена пряко в ефира на MAX Sport 3 HD.

Сан Хосе разби съперника си през първото полувреме, когато вкара три попадения за половин час. Първо Кристиан Еспиноса реализира дузпа в 13-ата минута, а още в следващата атака Джереми Ебобис направи 2:0 след грешен пас от съперника. Резултатът стана класически в 40-ата минута, когато Маркос Лопес технично преодоля вратаря и вкара от малък ъгъл.

Галакси се вдигна през втората част в Калифорнийското Класико и стигна до попадение в 48-ата минута. Деян Йовелич се разписа след пас на Кабрал. Сръбският нападател бе точен и две минути преди края на редовното време с още едно хубаво изпълнение, но това не стигна на отбора му.

Загубата е осма за Галакси през сезона и тимът е седми с 27 точки в Западната конференция. Сан Хосе е 12-и на Запад с 22 точки.