Марсилия победи за първи път в група D на Шампионската лига - 4:1 у дома срещу Спортинг (Лисабон), за да се върне в играта за класиране. Гледахте пълния с инциденти мач по MAX Sport 4 HD.

Цялата вечер бе странна.

Гостите пристигнаха на стадиона късно заради трафика и мачът се забави с 20 минути. Те обаче изненадващо поведоха в 52-рата секунда, след като Тринкао вкара по диагонала с левачката. И надвисна заплаха Спортинг да се разправи със съперника, както го стори вече с Айнтрахт (3:0 навън) и Тотнъм (2:0 у дома) в групата дотук.

В 11-ата минута Маркъс Едуардс изпусна сам срещу вратаря за португалския тим да удвои преднината му пред празните трибуни на "Велодром". Марсилия търпи наказание заради сблъсъците на феновете с тези на Айнтрахт в миналия кръг.

И само 60 секунди по-късно домакините изравниха след изключителна глупост на вратаря Адан, който ритна топката в гърба на Алексис Санчес и тя влетя в празната врата. И оттук започна серия комедийни гафове на Спортинг, довели до пълен обрат на терена.

Още в 16-ата минута Амин Арит вкара с глава за 2:1 след поредната груба грешка на отбраната. А седем минути по-късно Адан реши, че подареният гол не е достатъчен, излезе пред наказателното поле, игра с ръка и получи директен червен картон.

В 28-ата минута резервата му Франко Исраел, заменил нападателя Едуардс, излезе кошмарно при корнер и остави Лео Балерди да вкара трети гол - 3:1, преди да е минал половин час игра, срещу 10 души от Лисабон... А мачът тръгна по съвсем друг начин с гола на Тринкао преди да е изтекла минута.

На почивката Рубен Аморим, треньорът на гостите, извърши четири смени накуп и запази титуляри, промени схема и прибра играта, за да не се допуснат повече голове. Марсилия също изглеждаше доволен от резултата, но към края натисна отново и в 85-ата минута Шансел Мбемба все пак вкара още един път.

В група D Спортинг продължава да води с 6 точки, Марсилия, Тотнъм и Айнтрахт имат по 3, а германският тим приема английския по-късно.