Грешна стъпка в нервен мач сякаш сложи край и на малките надежди, които Ювентус имаше за Скудетото.

Старата госпожа направи 1:1 като домакин на Болоня в мач, който гледахте по MAX Sport 3 HD.

Двубоят бе белязан от доста нерви и спорни решения. Сред тях бяха двата едновременни червени картона за Болоня малко преди края.

Гостите откриха резултата в началото на втората част чрез Арнаутович, преди да дойдат скандалните пет минути на двубоя.

В тях Мората се откъсваше сам срещу вратаря, а Адама Соумаро го блокира. Първоначално реферът бе категоричен, че нарушение няма, но впоследствие направи дълга консултация с ВАР.

Дори няколко повторения не го убедиха какво точно трябва да отсъди. Той се върна на терена, все още се колебаеше, когато най-сетне отсъди нарушение и червен картон за Соумаро.

Това буквално вбеси играчите на гостите, най-вече непримирмият Гари Медел, който буквално искаше да откъсне главата на рефера.

Чилиецът каза нещо на съдията, получи жълт картон, а след това нова грозна дума му донесе и червен катон.

С 9 души на терена Болоня се опитваше геройски да удържи, но в 95-ата минута Душан Влахович все пак донесе точката за Юве. За сърбина голът беше 50-ти в кариерата му в Серия А, като по този начин стана вторият най-млад чужденец, достигнал до тази граница - оставайки зад Алешандре Пато. Бразилецът е на 21 години и 220 дни, когато реализира 50-ти си попадение в "калчото", а Валхович - на 22 години и 50 дни.

Днес MAX Sport 3 HD ви направи свидетели на още три мача от Serie A, като в първия от тях Удинезе победи Емполи с 4:1.

Фиорентина пък продължи да мечтае за Европа след труден и изстрадан успех над опашкаря Венеция с 1:0.

Грешка в битката за Европа пък допусна един от конкурентите на Фиорентина - Лацио.

Римските "орли" направиха 1:1 с Торино у дома, като ремито дойде благодарение на драматичен късен гол на обичайния заподозрян - Чиро Имобиле.

Той вкара попадението, донесло точката, с която Лацио си върна шестото място, макар да е с еднакъв актив с Фиорентина.