Интер победи Удинезе с 2:1 като гост в мач от 35-ия кръг на Serie A, който беше предаван пряко в ефира на MAX Sport 3 HD.

Милан повали Фиорентина за нова решителна крачка към титлата

Шампионите търсеха задължителни три точки, с които да запазят надеждите си за защита на Скудетото, за което са в жестока битка с градския си съперник Милан.

С победата Интер се доближи на две точки от Милан, но в оставащите три кръга ще трябва да се моли за поражение на опонента си, за да има шансове да стане шампион, при задължителни три победи в "синь-очерно".

Днешният двубой срещу Удинезе обаче бе белязан от доста спорна ситуация, която ще продължи да се дискутира и в следващите дни.

Тя дойде в 38-ата минута, когато вече повелият с 1:0 тим на Интер получи право да изпълни дузпа.

В реално време съдията иронично подмина падането на Един Джеко в наказателното поле, убеден, че дузпа няма. А това изглеждаше така и за всички фенове, защото босненският нападател падна прекалено театрално.

Но реферът бе извикан от колегите си да прегледа ситуацията, като след дълго размишление прецени, че всъщнност има контакт и това трябва да е дузпа.

Нещо, в което не останахме убедени.

Това обаче не бе краят на скандалите, защото Лаутаро Мартинес уцели греда, но след това довкара върналата се при него топка.

Първо чухме сигнал за засада, защото сякаш вратарят не игра с топката, но секунди по-късно реферът промени решението си и зачете гола. Явно преценил, че има минимален контакт на топката със стража на Удинезе.

Този втори гол не бе край на интригата в мача, защото в средата на втората част Удинезе намали и опита да стигне и до точката, но в крайна сметка резултатът остана 1:2.

В късния мач от неделната програма на Serie A, МАX Sport 3 HD ви направи свидетели на Рома - Болоня, който завърши при нулево реми - първо такова между тези съперници от 1977 година.