Реал Сосиедад победи Алмерия с 1:0 в мач от 36-ия кръг на испанската Ла Лига, който можехте да наблюдавате пряко по MAX Sport 4 HD.

Единственото попадение в срещата вкара японецът Такефуса Кубо след страхотен пробив от левия фланг, завършен с удар в обратния ъгъл късно в добавеното време на първата част.

Задачата на баските бе улеснена от червен картон за Алмерия в 36-ата минута, когато Луис Суарес изрита грубо Робин Ле Норманд. Нападателят на гостите ще пропусне важния мач с Валядолид в следващия кръг. За Алмерия загубата е трета поредна в гостуване и тимът е 15-и с 39 точки.

Иначе победата носи актив от 68 точки на Реал Сосиедад на четвъртото място, което дава право на участие в Шампионска лига. Тимът на Иманол води с осем точки на Виляреал два кръга преди края. "Жълтата подводница" още не е изиграла мача си от настоящия кръг, като трябва да търси задължителна домакинска победа над Кадис, за да запази шансовете си.

В друг двубой от днес Селта и Жирона завършиха наравно 1:1 на "Балаидос". Видяхте го по MAX Sport 3 HD.

"Келтите" прекъснаха серията си от четири поредни загуби, но остават само на пет точки над опасната зона, като са 14-и с 40. Жирона е осми с 49 и все още има шансове за европейски футбол.

Карлес Перес откри резултата за домакините в 42-ата минута след удар от границата на наказателното поле и рикошет, който помогна.

Жирона пък изравни в 59-ата минута с точно изпълнена дузпа на Кристиан Стуани. Тя бе отсъдена за нарушение на Хави Галан срещу Виктор Циганков.

В края на мача Иван Вияр спаси точката за домакините с фантастично спасяване след удар на Жоел Рока.