Рома победи Лацио с 1:0 в голямото дерби на Рим, което гледахте пряко по MAX Sport 3 HD.

"Вълците" са господарите на Вечния град след ужасна серия от четири мача, в която дори не успяваха да отбележат гол на своя съперник.

Днес обаче това се промени след 42 минути игра, когато след центриране от корнер Джанлука Манчини се разписа с глава.

Радост за феновете на Рома, която те не бяха изпитвали от малко над две години.

А с оглед многото нерви, предпазливият футбол и липсата на каквито и да е шансове пред вратата на Рома, този резултат в крайна сметка се оказа и краен.

Двата тима продължи нискорезултатната си серия, като от предишните четири мача Лацио спечели три с по 1:0, а един завърши при нулево реми.

Сега минималният успех бе за Рома, но той на практика отказа Лацио от мечтите за Шампионска лига.

Към момента Рома заема петото място, на две точки зад четвъртия Болоня, като Лацио е седми, но вече с твърде сериозното изоставане от 9 точки зад "вълците".

По-рано днес Милан победи Лече с 3:0 и записа седми пореден успех във всички турнири.