Аякс и Астън Вила ще решават всичко в осминафиналния двубой помежду си в Лигата на конференциите във втория мач. Двата тима не се победиха днес в Амстердам, като дори не успяха да си реализират голове, завършвайки 0:0, но пък за сметка на това по един футболист и от двата състава бе изгонен.

Този мач бе излъчен пряко по MAX Sport 4 HD.

Срещата бе доста груба, като първо Езри Конса от бирмингамския тим бе изгонен след втори жълт картон в 83-ата минута, а после съдбата му последва и Тристан Гойер от домакините, пратен в съблекалнята едва три минути по-късно.

Във финалните моменти на двубоя Вила имаше шанс да измъкне победата, но турския защитник Ахметджан Каплан се превърна в герой за нидерландците, предотвратявайки попадение във вратата на своя отбор с героична изява.

Лигата на конференциите остава спасителната сламка за Аякс в разочароващ сезон, в който тимът е далеч от върха в Ередивизи.