Очакваният с огромен интерес мач между Валенсия и Реал (Мадрид) оправда очакванията за зрелище и драма, а на всичко това успяхте да се насладите по MAX Sport 4 HD.

Двата тима направиха атрактивен мач и завършиха 2:2 в мач, който ще породи доста дискусии в следващите дни.

Реал се върна от изоставане с 0:2 благодарение на Винисиус, който се завърна на "Местая" за първи път от онзи скандален мач преди година, когато бе обиждан на расистка основа.

И бразилецът направи това, което най-много желаеше. Той вкара два гола и смълча "Местая" с играта си, като не пропусна и да подразни феновете.

Иначе за Валенсия два гола в рамките на три минути през първата част вкараха Уго Дуро и Роман Яремчук, възползвайки се от грешки в отбраната на Кралете.

Винисиус изравни до 2:2 с два гола, а когато всички смятаха, че мачът е тотално помрачен и контузен от ужасяващата контузия и сучпения крак на Диакаби, шоуто продължи.

За Валенсия бе отсъдена дузпа, която впоследствие бе отменена, а пък буквално в последните секунди Реал вкара победен гол за 3:2, но той нямаше как да бъде признат.

Причината: Последният съдийски сигнал бе даден докато топката лети към главата на Джуд Белингам, който вкара гола.

В друг изключително атрактивен мач от днешната програма на Ла Лига, Севиля взе изключително ценни три точки и задълбочи кризата в Реал Сосиедад, побеждавайки го с 3:2. Решителното попадение бе на Серхио Рамос, който вкара за 3:1, след като преди това бе извършил нарушение за дузпа, върнала гостите от Сан Себастиан в двубоя.

И макар днес Реал да гостуваше във Валенсия, в испанската столица се играха два мача от Ла Лига.

Първият бе в квартал "Вайехас", където Райо Валекано направи 1:1 с Кадис.

Изключително важен дуел в битката за спасение, в който домакините не позовлиха на намиращия се в опасната зона Кадис да скъси дистанцията. А този двубой дори бе прекъснат за 15-на минути, тъй като атмосферните условия бяха ужасни и валеше сняг.

В най-резултатния мач за деня пък Хетафе и Лас Палмас направиха 3:3.