Финалът за футболната Купа на Турция не разочарова и донесе исторически първи трофей за отбора на Сиваспор.

Тимът на Риза Чалимбай триумфира с 3:2 срещу Кайзериспор след продължения на стадион "Ататюрк" в Истанбул.

Срещата беше много драматична, тъй като завърши 1:1 в редовното време и след това паднаха нови три попадения, като решителното за Сиваспор дойде в 113-ата минута.

Новите носители на Купата не бяха считани за евентуален шампион преди началото на сезона и завършиха десети в Суперлигата. Освен това в турнира за Купата те имаха много по-лесен път до финала, докато Кайзериспор може да съжалява, тъй като отстрани Фенербахче, Бешикташ и Трабзонспор в предишните фази.

Днес Кайзери поведе в 33-ата минута с гол на Рамазан Чивелек, след като преди това опасностите бяха именно пред тяхната врата. Попадението дойде след страхотен удар извън наказателното поле.

Сиваспор продължи да прави пропуски, но съперникът удари греда в 43-ата минута след удар на Маме Тиам. Изравняването дойде в 60-ата минута, когато след центриране от фаул Мустафа Ятабаре отклони с глава за Аарън Апиндангойе и габонецът вкара от лесна позиция.

В продълженията първи удари Сиваспор в 95-ата минута след нов страхотен гол. Реализира го Макс Градел с удар точно в сглобката на вратата - 2:1.

Кайзериспор не се предаде и изравни за 2:2 в 107-ата минута. Майид Хосеини центрира от десния фланг и Илхан Парлак отправи много хубав удар с глава, който матира вратаря.

В 113-ата минута обаче Сиваспор нанесе ключовия удар. Случи се след тройна комбинация, която завърши с асистенция на нигериеца Кайоде и удар от много близка дистанция на сенегалеца Папе Конате - 3:2.